Finał Pucharu Polski klasy Delphia 24 – znamy zwycięzców ZDJĘCIA

2014-09-22 12:38 Informacja prasowa

Przystań hotelu „Moran” nad Jeziorem Powidzkim w Wielkopolsce była bazą Mistrzostw Polski Ziem Zachodnich – finału Pucharu Polski klasy Delphia 24. Zwycięzcy odebrali okazałe puchary, a szczęściarze wygrali kadłub jachtu Delphia 24.

Podczas wieczornej gali dla żeglarzy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. pokazy barmańskie podczas których uczestnicy mogli spróbować własnych sił w żonglowaniu butelkami oraz kasyno gdzie krupierzy rozdali karty i zakręcili kołem ruletki. Podczas wieczoru kelnerzy serwowali wykwintne dania. Hotel „Moran” odwiedzili między innymi Zbigniew Stosio, sekretarz generalny PZŻ, Waldemar Sałata wiceprezes Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 OD oraz pani Ewa Kot przedstawiciel oleckiej stoczni. Doborowa była też obsada sędziowska – w komisji zasiedli byli olimpijczycy z klasy Finn: Ryszard Blaszka (sędzia główny) i Ryszard Skarbiński (sekretarz).

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Podczas zakończenia rozdano trofea i nagrody (czarter jachtu na Bałtyku oraz kadłub łodzi Delphia 24 - ta nagroda trafiła do Marcina Pietrzaka). Mistrzostwa Polski Ziem Zachodnich – Puchar Hotelu „Moran” wygrała załoga Pawła Tarnowskiego. Drugie miejsce zajęła ekipa Piotr Kowalewskiego, a trzecie – Pawła Oskroby (rywalizowało 10 jachtów, rozegrano sześć wyścigów). W klasyfikacji Pucharu Polski (zarówno sterników, jak i jachtów) pierwsze miejsce zajął Paweł Oskroba.

Sponsorzy i patroni mistrzostw: Delphia Yachts, Hotel Moran SPA, Crewsaver, Harken, Szogun, Meble Rybaccy, TVP Poznań, magazyn „Wiatr”, Gazeta Słupecka.